Kurumsal

Hakkımızda

Konya Metalurji, Sfero, Pik, Çelik ve Paslanmaz Çelik alaşımlarının dökümünü yapmaktadır. Otomotiv, Makine, Tarım, İnşaat, Gemicilik ve Gıda sektörleri için yarı mamül ve işlenmiş parçalar, Yaş Kum, Reçineli Kum ve Hassas Döküm metodu ile üretilmektedir.

Tarihçe

Firmamız 1975 yılında Meram Sanayi Sitesinde 400 m2 karelik küçük bir atölyede kurulmuştur. O yıllarda kupol ocağında makine ve tarım aletleri için muhtelif parçalar dökmekteydik. 1994´te ilk endüksiyon ocağımızı aldık ve fabrika sahamızı 1200 m2´ye çıkardık. Aynı zamanda yeni fabrika binamızın temellerini attık. Kısa bir süre sonra da pik dökümün yanı sıra sfero ve çelik döküm imalatı yapmaya başladık. 1995 yılında 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan yeni fabrika binamıza taşındık ve ilk işleme atölyemizi kurarak motor gömleği imalatına başladık. 1996´da ikinci endüksiyon ocağımızı faaliyete geçirdik ve 2005 yılına kadar her geçen gün yeni bir yatırım yaparak yıllık döküm kapasitemizi 3.000 tona çıkardık. Bu arada işleme atölyemizi CNC tezgâhlarla donatarak motor gömleğinin yanı sıra porya imalatına başladık. 2005 yılı itibarı ile fabrika sahamız tamamı kapalı olmak üzere 7.500 m2´ye ulaştı. 2007 yılında hassas döküm parçaların üretimini yapmaya başladık. 2015 yılında yatırımına başladığımız 20.000 m² kapalı alanda kurulan yeni fabrikamızda tam otomatik kalıplama hattımız kısa zaman içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacaktır.

Misyonumuz

Sfero döküm, Pik döküm, Çelik döküm ve muhtelif alaşımları standartlara uygun olarak üretmek. Müşterimizin farklı taleplerine göre ham ve işlenmiş ürünleri, kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı olarak tedarik etmek.

Vizyonumuz

Maddi manevi kazanımlarımızı yatırıma dönüştürerek, üretim miktarımızı artırmak ve kalitede mükemmelliği yakalamak, KONYA METALURJİ ismini yurtiçinde ve yurtdışında tercih edilen marka haline getirmek.